אודות Annie Friedman AICI CIC

אני פרידמן - המרכז לתדמית, מיתוג וקוד לבוש

אני פרידמן – AICI CIC – יועצת תדמית בעלת הסמכה בינלאומית מטעם הארגון הבינלאומי-AICI (Association Image International Consultant ,חברה בארגון לחדשנות ודיפלומטיה  ISPD . אני פרידמן- מומחית לתדמית, אופנה, סטיילינג, מיתוג וקוד לבוש, נולדה בצרפת  בחבל לוריין שליד גרמניה ועלתה ארצה בשנת 1970 עם משפחתה ממניעים ציוניים.

 

איך הכל התחיל?

למדה בהצטיינות במגמת עיצוב אופנה, בתיכון אורט מקצועי ד' בתל אביב –תיכון קטן ואינטימי שהקנה לה את הבסיס ואת התנאים להתפתחות איתנה בקריירת ארוכת שנים בתחום התדמית והאופנה. כבר אז עסקה אני, בסטיילינג ובהלבשת חברותיה בבגדים שעיצבה תוך כדי סגנונן ודאגה למראה הופעתן.

אחרי שחרורה הצבאי בחטיבת גולני בשנת 1980, החלה לעבוד בחברת בגדי ים היוקרתית  Gottex.  מספר חודשים לאחר מכן, קיבלה מהחברה, הצעה שלא ניתן היה לסרב לה –מלגת לימודים בחו"ל -התנאי לשליחתה היה להתמחות בתחום בגדי הים. היותה ממוצא צרפתי היווה שיקול לבחירת בית ספר לאופנה Esmod היוקרתי בצרפת. בראיה לאחור וברבות הימים, ניתן לומר כי אני חבה את הצלחתה המקצועית בכך שהחלה את דרכה וצמחה מלמטה.

מי שמכיר או עובד במחיצתה, יודע שאין אצלה קיצורי דרך אלא הכרה ולימוד השטח על בוריו-כל תחום זוכה ליחס מעמיק, התייעלות ותחקור עד לשליטה מלאה, מבלי לפסוח על שום פרט, נושא או תחום: גזירה, תפירה, אריזה, תדמיתנות, איור ועיצוב טקסטיל, עיצוב אופנה, פיתוח מוצרים חדשים, פרזנטציה ותצוגות אופנה, תדמית וסטיילינג, אבטחת ובקרת איכות, ניהול ועיצוב מותג, ניהול סטודיו וקניינות.

 

עיצוב, קראטיב ויזמות

בתחילת שנות ה 90 הוקמה חברת בגדי ים בשם Trulo ואני הייתה בין ארבעת מקימיה. היא שימשה כמעצבת המותג ועיצבה בין היתר, בגדי ים עבור המעצב האיטלקי Valentino.

בשנת 1993 הקימה יחד עם בעלה, ששימש כמנהל החברה ושותפה אמריקאית, מפעל לבגדי ים בשם Cannelle תחת המותג Annie Friedman וניהלה את הקריאטיב של החברה. בגדי הים פרי עיצובה ותחת המותג שלה, נמכרו בכל העולם, בקטלוגים וברשתות מובילות כגון Alba Moda ,Madeleine , Spiegel, El corte Ingles, Printemps, Quelle ,Victoria secret Galleries Lafayette והרשימה עוד ארוכה.

בסוף שנות ה 90 עם פתיחת אפיקי היבוא מהמזרח וסגירת מפעלים יצרניים רבים בארץ, השכילה אני להבין שנדרשת תפנית בעיסוקה. לאחר סיום לימודי ניהול רכש וקניינות ולאחר כ 20 שנה מוצלחות בתחום בגדי הים, שכללו גם גיחה לתחום בגדי ילדים וספורט החליטה אני, לעבור מתחום היצרני לתחום הקמעונאי. כך היא הגיעה לחברת Golf&Co שם  שימשה כמנהלת אבטחת ובקרת איכות של כל מותגי הרשת – תפקיד מאתגר שהצריך שליטה מלאה בכל רזי מקצועות הטקסטיל והאופנה. מהלך זה היווה פלטפורמה חשובה בהמשך עבודתה כקניינית, יועצת ומעצבת ברשתות אופנה מובילות בתחומן.

אני פרידמן מעצבת אופנה

ייעוץ, ליווי ופיתוח מקצועי לחברות וליזמים

ב 2009 לאחר כמעט 30 שנה הפכה אני פרידמן לעצמאית בתחומי מומחיותה:
ייעוץ  וליווי תהליכים בתחום ההלבשה והאופנה
עיצוב וקניינות אופנה והלבשה
פתוח מוצרים חדשנים ועבודה מול סין

 ייעוץ תדמית, מיתוג, סטיילינג עסקי וקוד לבוש

במקביל, כתוצאה וצבירת ידע וניסיון רב, הכרת שווקים בינלאומיים שכללו נסיעות רבות לחו"ל, משאים ומתנים, התבוננות והכרת אנשים ודרכי התנהלותם בתחום העסקי והייצוגי -החלה אני פרידמן לעסוק בייעוץ תדמית, מיתוג וסטיילינג עסקי, למגזר הפרטי, העסקי והייצוגי. אני פרידמן הפכה למרצה ועורכת הרצאות וסדנאות מבוקשות בתחום התדמית, הסטיילינג וקוד הלבוש העסקי בארגונים וחברות ממשלתיות וציבוריות וכיום, זהו תחום מומחיותה.

אני, שימשה בין היתר כמומחית בוועדת ההיגוי של קוד הלבוש בכנסת ישראל.

 

התשוקה למקצוע,הרצון להתמקצע באופן מתמיד, אהבת הבריות והנכונות לנתינה, הן אלה המניעות והמוליכות את אני בדרכה.

אני פרידמן יועצת תדמית